تاریخ انتشار : جمعه 22 مهر 1401 - 11:01
47 بازدید
کد خبر : 203122

دانلود زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 تعقیب دریا یک فیلم درام محصول سال ۱۹۵۵ جنگ جهانی دوم با بازی جان وین و لانا ترنر و با بازی دیوید فارار، لایل بتگر و تب هانتر است. این فیلم را جان فارو بر اساس فیلمنامه ای از جیمز وارنر بلا و جان توئیست بر اساس رمانی

دانلود زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 تعقیب دریا یک فیلم درام محصول سال ۱۹۵۵ جنگ جهانی دوم با بازی جان وین و لانا ترنر و با بازی دیوید فارار، لایل بتگر و تب هانتر است. این فیلم را جان فارو بر اساس فیلمنامه ای از جیمز وارنر بلا و جان توئیست بر اساس رمانی به همین نام از اندرو گیر کارگردانی کرد. خلاصه داستان یک ماجراجویی دریایی موش و گربه است، و وین مصمم است که کشتی باری خود را در ماه های آغازین جنگ جهانی دوم به آلمان ببرد و نیروی دریایی استرالیا و سپس بریتانیا آن را بی امان در سراسر اقیانوس آرام و سپس اقیانوس اطلس تعقیب کردند.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 کاپیتان کارل ارلیش (جان وین) استاد کشتی بخار آلمانی قدیمی Ergenstrasse، بندر اصلی هامبورگ است که در آستانه جنگ جهانی دوم در سیدنی، استرالیا لنگر انداخته است. ارلیخ افسر سابق نیروی دریایی آلمان است که پس از امتناع از حمایت از رژیم نازی، فرماندهی خود را از دست داد. ارلیش در حالی که کشتی او برای جلوگیری از بازداشت برای دریا آماده می شود، با یک دوست قدیمی، فرمانده نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، جف ناپیر (دیوید فارار)، به علاوه نامزد آلمانی ناپیر، السا کلر (لانا ترنر) ملاقات می کند. ارلیخ می داند که السا گذشته مشکوکی دارد و سعی می کند آنها را از هم جدا کند.

با قریب الوقوع بودن جنگ، زیرا آلمان به لهستان حمله کرده است، Ergenstrasse آماده می شود تا از بین برود. سرکنسول آلمان از ارلیخ می خواهد که جاسوسی از آبور را که در خطر دستگیری قرار دارد منتقل کند. تنها در حال خروج از سیدنی، در مه غلیظ در طول شب، ارلیخ متوجه می شود که جاسوس السا است، که ناپیر را برای اطلاعات نظامی اغوا کرده بود. السا به طرز بدبینانه ای صداقت شخصی ارلیخ را نادیده می گیرد. افسر ارشد ارلیخ، کیرشنر (لایل بتگر) طرفدار نازی ها، که او نیز با اطلاعات آلمانی کار می کند، به زودی در السا پیشرفت می کند.

Ergenstrasse قدیمی، آهسته و کوتاه زغال‌سنگ، توسط نیروی دریایی سلطنتی استرالیا و به‌ویژه ناپیر، که به‌طور قابل‌توجهی کینه‌ای دارد، طعمه‌ای آسان تلقی می‌شود. ارلیخ حیله گر دشمنان خود را در تعقیب و گریز در سراسر اقیانوس آرام هدایت می کند و تنها برای دریافت تدارکات در یک ایستگاه نجات بدون سرنشین در جزیره اوکلند توقف کوتاهی می کند. سه ماهیگیر قبلاً در آنجا اسیر شده‌اند، اما کرشنر به طور اتفاقی آنها را به قتل می‌رساند و بیشتر لوازم آنها را می‌برد. به هیچ کس نمی گوید. ناپیر که تعقیب می‌کند اجساد را کشف می‌کند و با این باور که دوست قدیمی‌اش مسئول است، قول می‌دهد ارلیش را به عنوان یک جنایتکار جنگی به دست عدالت بسپارد.

دانلود زیرنویس فیلم تعقیب دریا ۱۹۵۵ در همین حال، ارلیخ مسیر خود را برای جزیره دورافتاده و خالی از سکنه اقیانوس آرام Pom Pom Galli[a] در تواموتوس تعیین می کند. با تمام شدن زغال سنگ، ارلیخ شروع به سوزاندن هیزم از کشتی برای سوخت می کند و خدمه را در هنگام سوختن قایق های نجات ناراحت می کند. با رسیدن به جزیره از شورش احتمالی جلوگیری می شود. در حالی که ارلیخ خدمه را برای برداشت چوب برای سوخت به آنجا می برد، او السا را ​​با جنبه انسانی خود تحت تأثیر قرار می دهد. ارلیش عصبانی با کشف اینکه کرشنر ماهیگیران را به قتل رسانده است، او را مجبور می کند تا گزارشی از اقدامات خود را در فهرست کشتی امضا کند.

زیرنویس فیلم The Sea Chase 1955 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Sea Chase 1955 ناپیر سرانجام کاپیتان راکهمپتون را متقاعد می کند که ارلیش در پوم پوم گالی خواهد بود، اما آنها خیلی دیر می رسند. هر دو کشتی به سمت والپارایسو در شیلی بی طرف حرکت می کنند، جایی که ناپیر نمی تواند حمله کند. در بندر، یک ناپیر ناامید با ارلیش در مورد قتل ها روبرو می شود. ارلیخ می گوید که اگر آنها ارگنشتراسه را بگیرند، می توانند حقیقت را در گزارش او بخوانند. در همین حال، السا خودش حقیقت را می‌آموزد، از کرشنر فاصله می‌گیرد و عشقش را به ارلیش اعلام می‌کند.

زمانی که راکهمپتون برای حمایت از رزمناوهای روبه‌روی نبرد ناو جیبی آلمانی Graf Spee در مونته ویدئو، اروگوئه، بخت با Ergenstrasse فرا می‌رسد. ناپیر درخواست انتقال به گشت‌های نیروی دریایی بریتانیا در دریای شمال را می‌دهد، زیرا معتقد است که ارلیش باید از آن راه برای رسیدن به کیل عبور کند. ناپیر در حالی به انگلستان پرواز می کند که Ergenstrasse با ذغال سنگ و قایق های نجات دوباره به آلمان می رود.

زیرنویس فیلم تعقیب دریا ۱۹۵۵ به دلایل سیاسی، رادیو آلمان پیامی را از طریق لرد هاو هاو پخش می کند که موقعیت کشتی ارگنشتراسه در نزدیکی نروژ را فاش می کند، بنابراین کشتی را در معرض دید نیروی دریایی سلطنتی و ناپیر که اکنون فرماندهی یک ناو را بر عهده دارد، می شود. ناپیر کشتی ارلیخ را ردیابی می کند و آن را در دریای شمال غرق می کند. ارلیخ به خدمه دستور می دهد که تخلیه شوند و سیاهه کشتی را بگیرند. سپس، ارلیخ به جای پرچم سواستیکا رایش سوم، پرچم نبرد نیروی دریایی امپراتوری آلمان را برافراشته است، که در آن او یک افسر در کشتی SMS Moltke در نبرد یوتلند بود. فقط او، السا و یک کرشنر ناخواسته برای یک نبرد کوتاه و یک طرفه روی کشتی می مانند، که در طی آن السا ارلیش را در آغوش می گیرد، زیرا Ergenstrasse بمباران می شود. سرنوشت آنها نامشخص است اما سایر خدمه چوب را تحویل می دهند و به ناپیر ثابت می کنند که کرشنر به تنهایی قتل را انجام داده است.

زیرنویس The Sea Chase 1955 - بلو سابتایتل

زیرنویس تعقیب دریا ۱۹۵۵ برادران وارنر حقوق فیلم را برای این رمان خریداری کرد که در سال ۱۹۴۸ منتشر شد، و جان وین برای نقش اول در ژوئن ۱۹۵۱ اعلام شد، و گزارش شده بود که بولتون مالوری در حال کار بر روی فیلمنامه است. کمی بعد، جیمز وارنر بلا اعلام شد که روی فیلمنامه کار می کند.

تولید این فیلم مدتی به تعویق افتاد. در آگوست ۱۹۵۳ جان فارو، که هوندو را با وین ساخته بود، به عنوان کارگردان قرارداد امضا کرد. فرانک نوجنت فیلمنامه را بازنویسی کرد. فیلمبرداری سرانجام در سپتامبر ۱۹۵۴ آغاز شد. ام جی ام لانا ترنر را برای تولید این فیلم قرض داد.

جان وین بعداً گفت فارو “واقعاً با هوندو ارتباط چندانی نداشت، زیرا محصول Batjac بود و “همه چیز قبل از اینکه او وارد آن شود تنظیم شده بود. اما او Sea Chase را کارگردانی کرد و به من ثابت کرد که باید در سمت تهیه کننده و کارگردان قرار نگیرد.او نتوانست داستان خوبی را که در کتاب بود تعریف کند.اما اکنون ما در مورد یک موضوع نظری صحبت می کنیم و این فقط نظر من است.برای برخی ممکن است او مورد توجه قرار گیرد. کارگردان خوبی است.»

اگرچه هم دریای کارائیب و هم خط ساحلی مکزیک به عنوان محل فیلمبرداری در نظر گرفته می شدند، برخی از قسمت های فیلم در آب های اطراف جزایر هاوایی فیلمبرداری شده است.

جان وین دو بار در طول فیلمبرداری فیلم دچار عفونت گوش شد و دو بازیگر دیگر به دلیل غواصی پوست دچار عفونت شدند.

آهنگی که لانا ترنر می خواند «Steh’ Ich im Finster Mitternacht» است که با نام «Treue Liebe» نیز شناخته می شود. آهنگ آلمانی دارای اشعار انگلیسی بود که به طور خاص برای فیلم نوشته شده بود.

HMAS Rockhampton خیالی توسط HMCS New Glasgow، یک ناوچه کلاس رودخانه که در کانادا به عنوان اسکورت ضد زیردریایی اضطراری در زمان جنگ ساخته شده است، بازی می کند. او در سال ۱۹۴۵ در رزرو قرار گرفت، اما در سال ۱۹۵۴ اخیراً به‌روزرسانی شده و به‌عنوان یک ناوچه کلاس پرستونی دوباره راه‌اندازی شده بود. این کلاس دارای طرحی کلاسیک در زمان جنگ است، شبیه به شناورهای کلاس قو سیاه و گریمزبی که توسط نیروی دریایی سلطنتی و نیروی دریایی سلطنتی استرالیا در سال ۱۹۳۹ از جمله HMS Morecambe Bay و Wellington، که در اقیانوس آرام خدمت می‌کردند، اداره می‌شد و اکنون یک کشتی موزه روی رودخانه است. تیمز در لندن.

زیرنویس فیلم تعقیب دریا 1955 - بلو سابتایتل

فیلمنامه از رمانی به همین نام نوشته اندرو گیر اقتباس شده بود که به نوبه خود بر اساس حادثه ای مربوط به کشتی بخار آلمانی Norddeutscher Lloyd ارلانگن (۶۱۰۰ تن) ساخت ۱۹۲۹ بود. تحت کاپیتانی آلفرد گرام، کشتی باری در ۲۸ آگوست ۱۹۳۹، در آستانه جنگ، ظاهراً به بندر کمبلا، نیو ساوت ولز، از بندر اوتاگو، نیوزیلند، خارج شد، جایی که او قرار بود انبارهای زغال سنگ خود را برای کشتی پر کند. گذر خانه به اروپا

او سپس به سمت جزایر اوکلند زیر قطبی رفت، جایی که با موفقیت از کشتی رزمناو HMNZS Leander فرار کرد و دوباره با مواد غذایی و چوب انبار کرد و بخش‌های بزرگی از جنگل راتا جنوبی را قطع کرد. سپس کشتی باری موفق و ناامیدانه – با استفاده از بادبان‌های تجهیز شده – به آنکود در جنوب شیلی رفت. او متعاقباً راهی اقیانوس اطلس جنوبی شد، جایی که در ۲۴ ژوئیه ۱۹۴۱ توسط اچ‌ام‌اس نیوکاسل در مونته‌ویدئو دستگیر شد و توسط خدمه‌اش زیر آب رفت.

اگرچه از همان طرح اصلی فیلم استفاده می‌کرد، اما این کتاب کرشنر را به عنوان قهرمان و ارلیخ را به عنوان شخصیت شرور ترسیم کرد و اساساً نقش‌هایشان را عوض کردند. این کتاب کرشنر و کلر را قربانیان ناخواسته وسواس ارلیش نشان می‌دهد، اگرچه در هر دو داستان، شخصیت‌های کلیدی همگی به نظر می‌رسند که با کشتی در اوج فرود می‌آیند.

یک کوروت کلاس Bathurst به نام HMAS Rockhampton توسط Walkers Limited در کوئینزلند در سال ۱۹۴۲ برای نیروی دریایی سلطنتی استرالیا ساخته شد. او در سال‌های آخر جنگ جهانی دوم، سه سال پس از وقایع به تصویر کشیده شده در فیلم، در آب‌های استرالیا و گینه نو عمل کرد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.