تاریخ انتشار : یکشنبه 27 شهریور 1401 - 10:24
55 بازدید
کد خبر : 201984

دانلود زیرنویس فیلم The Verdict 1982 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Verdict 1982 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Verdict 1982 حکم یک فیلم درام حقوقی آمریکایی محصول سال ۱۹۸۲ به کارگردانی سیدنی لومت و نویسندگی دیوید مامت است. این اقتباسی از رمان بری رید در سال ۱۹۸۰ به همین نام است. در این فیلم پل نیومن، شارلوت رمپلینگ، جک واردن، جیمز میسون، میلو اوشی و لیندسی کروز به ایفای

دانلود زیرنویس فیلم The Verdict 1982 حکم یک فیلم درام حقوقی آمریکایی محصول سال ۱۹۸۲ به کارگردانی سیدنی لومت و نویسندگی دیوید مامت است. این اقتباسی از رمان بری رید در سال ۱۹۸۰ به همین نام است. در این فیلم پل نیومن، شارلوت رمپلینگ، جک واردن، جیمز میسون، میلو اوشی و لیندسی کروز به ایفای نقش پرداخته اند. در داستان، یک وکیل الکلی بد شانس، یک پرونده قصور پزشکی را برای بهبود وضعیت خود می پذیرد، اما در طول مسیر متوجه می شود که کار درستی انجام می دهد.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Verdict 1982 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Verdict 1982 فرانک گالوین، وکیل سابق، یک تعقیب کننده آمبولانس الکلی است. به عنوان یک لطف، دوست و شریک سابق میکی موریسی یک پرونده قصور پزشکی را برای او ارسال می کند که مطمئناً با مبلغ زیادی حل و فصل می شود. این مورد شامل یک زن جوان است که در حین زایمان در یک بیمارستان کاتولیک تحت بیهوشی عمومی قرار گرفت، پس از آن استفراغ خود را خفه کرد و به کما رفت و در دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفت. شاکیان خواهر و برادر شوهرش قصد دارند از تسویه حساب برای پرداخت هزینه نگهداری او استفاده کنند.

فرانک از بازدید از اتاق بیمارستان این زن در کما به شدت متاثر است. بعداً، یکی از نمایندگان اسقف کاتولیک حل و فصل قابل توجهی را ارائه می دهد. فرانک بدون مشورت با خانواده امتناع می‌کند و قصد خود برای محاکمه کردن پرونده را اعلام می‌کند و همه طرف‌ها از جمله قاضی رئیس، قاضی هویل را متحیر می‌کند. پس از آن، فرانک در یک بار با زنی به نام لورا آشنا می شود و با او درگیر می شود.

پرونده فرانک چندین شکست را تجربه می کند: وکیل گران قیمت بیمارستان، Ed Concannon، تیم حقوقی بزرگی را در اختیار دارد که در مطبوعات مهارت دارند. برادر شوهر مشتری او با عصبانیت با فرانک روبرو می شود، پس از اینکه او از تیم Concannon متوجه می شود که فرانک توافق را رد کرده است. کارشناس پزشکی فرانک قبل از شهادت ناپدید می شود و اعتبار یک جایگزین که با عجله ترتیب داده شده است زیر سوال می رود. هویل که از فرانک به خاطر امتناع او از حل و فصل پرونده رنجیده است، سؤال او از جایگزین را تضعیف می کند. هیچکس که در اتاق عمل بوده حاضر نیست شهادت دهد که سهل انگاری رخ داده است.

پس از اینکه فرانک با عصبانیت قاضی را به‌عنوان یک کیف‌فروش و «قاضی متهم» که نمی‌توانست به‌عنوان وکیل «هک» کند، در اتاق‌های محاکمه، فرانک را تهدید به خلع سلاح و دستگیری می‌کند. او با عصبانیت اتاق قاضی را ترک می کند و در را پشت سر خود می کوبد.

کیتلین کاستلو، پرستاری که مشتری فرانک را در بیمارستان بستری کرد، اکنون یک معلم پیش دبستانی در شهر نیویورک است. فرانک به آنجا سفر می کند تا از او کمک بگیرد. همانطور که لورا با عجله ترتیب ملاقات با او را می دهد، میکی چکی از Concannon را در کیف دستی خود پیدا می کند و متوجه می شود که Concannon به لورا پول می دهد تا اطلاعات داخلی در مورد استراتژی قانونی گالوین ارائه دهد. میکی به نیویورک پرواز می کند تا به فرانک در مورد خیانت لورا بگوید. فرانک که در یک میله با او روبرو می شود، آنقدر محکم به لورا ضربه می زند که او را به زمین می زند. در بازگشت به بوستون، میکی به دلیل نقض اخلاقیات Concannon برای محاکمه نامشروع پیشنهاد می کند، اما فرانک تصمیم می گیرد ادامه دهد.

در دادگاه، کاستلو شهادت می دهد که او نوشته است که بیمار یک ساعت قبل از بستری شدن، یک وعده غذایی کامل خورده است، که در تضاد با یادداشت اولیه ۹ ساعته او است. در بازجویی متقابل، یک Concannon ناباور از او می پرسد که چگونه می تواند این را ثابت کند. کاستلو فاش می‌کند که قبل از تغییر، یک کپی از یادداشت اصلی تهیه کرده و آن را به دادگاه آورده است. Concannon مخالفت می کند که برای اهداف قانونی، فرض می شود که نسخه اصلی صحیح است، اما Hoyle به طور غیرمنتظره ای قضاوت را محفوظ می دارد. کاستلو شهادت می دهد که بعداً متخصص بیهوشی به او اعتراف کرد که او در خواندن یادداشت های پذیرش او کوتاهی کرده و بیهوشی عمومی انجام داده است، که برای کسی که فقط یک ساعت قبل غذا خورده است مناسب نیست. در نتیجه بیمار دچار استفراغ و خفگی شد. زمانی که متخصص بیهوشی متوجه اشتباه او شد، تهدید کرد که اگر کاستلو “۱” را به “۹” تغییر ندهد، به کار خود پایان خواهد داد.

زیرنویس فیلم The Verdict 1982 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Verdict 1982 پس از اخراج کاستلو، Concannon دوباره به این دلیل که نسخه اصلی دارای اولویت است، اعتراض می کند. قاضی موافقت می کند و شهادت کاستلو را از روی پرونده حذف می کند. پس از آن یک وکیل اسقف نشین عملکرد کانکان را به اسقف ستایش می کند، او سپس می پرسد: “اما آیا او را باور می کنی؟” – و با سکوت شرم آور مواجه می شود.

فرانک علیرغم اینکه معتقد است پرونده اش ناامیدکننده است، یک بحث پایانی کوتاه اما پرشور ارائه می دهد. هیئت منصفه به نفع موکل فرانک می‌بیند و سرکارگر از قاضی می‌پرسد که آیا هیئت منصفه می‌تواند بیش از مبلغی که شاکیان به دنبال آن هستند، جایزه بدهد. قاضی با استعفا پاسخ می دهد که می توانند. همانطور که فرانک در خارج از دادگاه تبریک می گوید، او نگاهی اجمالی به لورا می بیند که از آن طرف دهلیز قبل از ناپدید شدن او را تماشا می کند.

آن شب، لورای مست ویسکی خود را روی زمین می‌اندازد، تلفنش را به سمت خود می‌کشد و شماره فرانک را می‌گیرد. وقتی تلفن دفترش زنگ می خورد، فرانک با یک فنجان قهوه می نشیند. او حرکت می کند تا به تماس پاسخ دهد اما سپس می ایستد و اجازه می دهد تلفن همچنان به زنگ بخورد.

زیرنویس The Verdict 1982 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم حکم ۱۹۸۲ حقوق فیلم رمان رید توسط تیم ریچارد زانوک و دیوید براون خریداری شد. تعدادی از بازیگران از جمله روی شیدر، ویلیام هولدن، فرانک سیناترا، کری گرانت و داستین هافمن به دلیل قدرت نقش اصلی به این پروژه ابراز علاقه کردند. آرتور هیلر در ابتدا به کارگردانی پیوست و دیوید مامت برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد.

اگرچه مامت قبلاً در تئاتر نامی برای خود دست و پا کرده بود، اما هنوز در فیلمنامه نویسی تازه کار بود. تهیه کنندگان مطمئن نبودند که آیا مامت با توجه به استانداردهایی که او برای کارهای قبلی خود تعیین کرده بود، این کار را انجام می دهد یا خیر، اما به گفته لیندسی کروز، که در آن زمان با مامت ازدواج کرده بود، این فیلم در واقع یک معامله بزرگ برای او بود. کروز همچنین به یاد می‌آورد که مامت در ابتدا با جمع‌بندی پایانی گالوین دست و پنجه نرم می‌کرد، اما سرانجام پس از بیدار ماندن یک شب کامل روی آن، به صحنه رسید.

پیش نویس اصلی مامت بلافاصله پس از خروج هیئت منصفه دادگاه برای بررسی، به پایان فیلم رسید و هیچ راه حلی برای این پرونده نداشت. زانوک و براون باور نداشتند که بتوانند بدون نشان دادن اتفاقی که افتاده فیلم را بسازند و زانوک با مامت ملاقات کرد تا او را متقاعد کند که پایان را دوباره بنویسد. با این حال، مامت به زانوک گفت که پایانی که او می‌خواهد «قدیمی» است و به فیلم آسیب می‌زند. او همچنین به استفاده زانوک از طعنه برای بیان نظر خود واکنش منفی نشان داد، زیرا زانوک ادعا کرد که نسخه او از فیلمنامه صفحات پایانی خود را از دست داده است قبل از اینکه عنوان فیلم را به مامت بگوید پس از آن به علامت سوال نیاز دارد.

هیلر فیلمنامه مامت را هم دوست نداشت و پروژه را ترک کرد. تهیه کنندگان فیلمنامه دیگری را به جی پرسون آلن سفارش دادند، که آن را ترجیح دادند، و بعداً رابرت ردفورد برای بازی در فیلم وقتی نسخه ای از فیلمنامه را از آلن دریافت کرد، با آنها تماس گرفت.

ردفورد به آنها پیشنهاد کرد جیمز بریجز را به‌عنوان نویسنده و کارگردان استخدام کنند، و او از بریج خواست تا پیش‌نویس‌های متعددی از فیلمنامه را بنویسد، کم و بیش شخصیت اصلی را پاکسازی کرد، زیرا او نگران ایفای نقش یک زن شرور بود. نه تهیه کنندگان و نه ردفورد از بازنویسی ها راضی نبودند و به زودی بریجز پروژه را ترک کرد. سپس ردفورد شروع به ملاقات با سیدنی پولاک کرد بدون اینکه به تهیه کنندگان بگوید. آنها با عصبانیت، ردفورد را اخراج کردند.

زانوک و براون سپس سیدنی لومت را برای کارگردانی استخدام کردند و تمام نسخه‌های فیلمنامه را برای او ارسال کردند. پس از چندین بازنویسی، لومت تصمیم گرفت که ظرافت اصلی داستان به سرعت در حال تغییر است و فیلمنامه اصلی مامت را انتخاب کرد. این مورد توسط پل نیومن موافقت شد، که در نهایت موافقت کرد که ستاره شود. لومت به یاد می آورد که آنها باید فقط یک یا دو صحنه را دوباره کار می کردند، و عمدتاً همان طور که زانوک و براون در ابتدا درخواست کرده بودند، به دادگاه حل و فصل می دادند. بر خلاف زانوک، زمانی که لومت به مامت نزدیک شد، توانست موافقت او را برای ایجاد این تغییر در اثر اصلی خود جلب کند.

زیرنویس The Verdict 1982 - بلو سابتایتل

زیرنویس حکم ۱۹۸۲ سپس لومت شخصا واردن و میسون را که هر دو قبلا با آنها کار کرده بود، انتخاب کرد. در مورد میسون، او مطمئن نبود که بازیگر مشهور حاضر باشد نقش مکمل را بازی کند یا خیر، اما میسون فیلمنامه مامت را آنقدر دوست داشت که مخالفت نکرد.

قبل از شروع فیلمبرداری، لومت تمرین‌های لباس گسترده‌ای را برگزار کرد که برای فیلم‌های لومت معمول بود اما در تولیدات هالیوود رایج نبود. نیومن بسیار قدردان بود زیرا ثابت کردند که در توسعه عملکرد او بسیار مهم بودند و به او زمان لازم برای استفاده از ورشکستگی عاطفی شخصیتش را دادند.

در یک نقطه در طول تولید، نیومن به سختی از صدمه دیدن و مرگ احتمالی اجتناب کرد، زیرا نوری که تخمین زده می‌شود چند صد پوند وزن داشته باشد، پس از شکستن تخته‌های چوبی که آن را بالا نگه داشته بود، در حدود سه فوت دورتر از او افتاد. اعتقاد بر این بود که تخته ها در اثر قرار گرفتن یک شبه در معرض بارندگی ضعیف شده اند.

بروس ویلیس و توبین بل در پس زمینه ظاهری نامشخصی دارند. آنها به عنوان افراد اضافی در صحنه نهایی دادگاه در کنار یکدیگر نشسته اند.

تهیه کنندگان تمایلی به نگه داشتن صحنه ای که نیومن در آن به رمپلینگ ضربه می زند، نداشتند، زیرا معتقد بودند که این کار باعث می شود که تماشاگر علیه شخصیت او و حتی به وجهه عمومی وی آسیب وارد کند. با این حال نیومن بر حفظ آن اصرار داشت و معتقد بود که برای فیلم مناسب است. پس از پایان فیلم، مدیران استودیو چندین پیشنهاد برای لومت فرستادند و از او خواستند تا زمانی که شخصیت نیومن گوشی را برمی‌دارد، پایان جدیدی را فیلمبرداری کند، اما زانوک به آنها گفت که لومت نهایی را قطع کرده است و فیلم همانطور که هست باقی می‌ماند.

Rotten Tomatoes بر اساس ۳۵ نقد، امتیاز ۸۹% را با میانگین امتیاز ۷.۸/۱۰ به فیلم می دهد. در «اجماع منتقدان» این وبسایت برای این فیلم آمده است: «پل نیومن در اوج قدرت خود به عنوان وکیلی است که هرگز در «حکم» به توانایی‌های خود عمل نکرد، فیلم‌نامه‌ای که دیوید مامت از آن حمایت می‌کند و کارگردانی مطمئن سیدنی لومت. در یک نظرسنجی از ۵۰۰ فیلم که توسط مجله امپایر برگزار شد، به عنوان ۲۵۴ امین فیلم برتر تمام دوران انتخاب شد.  در سال ۲۰۱۳، انجمن نویسندگان آمریکا این فیلمنامه را در رتبه ۹۱ در فهرست “۱۰۱ فیلمنامه برتر نوشته شده تا کنون” قرار داد. ریچارد دی پپرمن صحنه‌ای را که در آن قاضی هویل صبحانه می‌خورد و قهوه گالوین را پیشنهاد می‌کند تحسین می‌کند: «استفاده فوق‌العاده از اشیاء، ایجاد یک قاضی قابل باور در مکان شخصی، راحت و مناسب خود، و همچنین یک عمل فیزیکی (حرکت) که نشان می‌دهد. زیرمتن هدف قاضی (در حمایت از شرکت بیمه، پزشک و وکیل آنها) بدون فراوانی گفتگوهای توضیحی.»

زیرنویس The Verdict 1982 - بلو سابتایتل

فیلم حکم در ۳ سینما در شهر نیویورک اکران شد و در ۵ روز اول اکران ۱۴۳۲۶۵ دلار فروخت.  آخر هفته بعد به ۶۱۵ صفحه گسترش یافت و ۲,۳۳۱,۸۰۵ دلار به دست آورد و در آخر هفته هفتم شد، و به ۵۴ میلیون دلار رسید.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.